لیمو عمانی

ليمو اماني
ليموعماني گونه ي ديگري از ليمو ترش و درخت آن از خانواده ي نارنج است. ليمو عماني تازه، رنگ خردلي داشته و بسيار ترش است؛ به طوري كه تازه ‌اش را نمي توان به تنهايي مصرف كرد. به همين دليل آن را در آفتاب خشك مي‌ كنند تا قابليت مصرف آن افزايش يابد.
در لغتنامه ي دهخدا از اين محصول با نام ليمو عماني ياد شده و آن را "ليمويي ترش كه از عمان آرند" معنا كرده، اما شهرت آن احتمالا به غلط "عماني" ذكر شده است، چرا كه كشور عمان فاقد مركباتي معروف بوده و احتمالا نام درست ليمو "اماني" است، به دليل اين كه شهر امان پايتخت كشور اردن از لحاظ محصول ليمو همچون كشورهاي لبنان و فلسطين سرشناس است.
ليمو عماني يا ليمو اماني ، ليمو ترش شيسه يا تغن ازميوه هايي است كه خشك شده آن را معمولا بعنوان چاشني در طبخ خورشهاي ايراني استفاده مي كنند. ـ در برخي مناطق گرمسير به دليل اين كه نگهداري ليموترش مشكل و حمل ‌و نقل آن مقرون به صرفه نيست، آن را با تغييرات ويژه‌
اي تبديل به ليمو عماني مي ‌كنند . معمولا رنگ ليمو عماني آفتاب خشك، زرد قهوه اي مي باشد .
محل رويش
بهترين نوع ليمو عماني در مناطق مختلف جنوب و جنوب شرقي ايران نظير بندرعباس، ميناب، جهرم و شيراز و صادراتي آن در اردن پرورش مي ‌يابد.
تركيبات
موادمتشكله ي ليمو عماني را تركيبات تلخ، فلاونوئيدها، اسيد سيتريك، املاح، ويتامين ‌ها به ويژه ويتامين C و مواد فرار تشكيل مي ‌دهد.
عمده ترين تركيبات موجود در روغن فرار گياه را ليمونن، آلفا-ترپينئول، گاما ترپينن، ترپينولن، 1 و 8 سينئول و لينالول تشكيل مي دهد.
اين ميوه از نظر كلسيم و پتاسيم غني بوده و از نظر ويتامين C از ساير مركبات پيشي گرفته و به عنوان كاهنده ي فشار خون و چربي خون شناخته شده است. ليموعماني به دليل دارا بودن مواد فراري كه عامل ايجاد عطر و بوي آن است، حتمابايد در محل خشك، خنك و در ظروف سربسته و به دور از نور نگهداري شود.
خواص درماني
لیموعمانی از نظر طب سنتی خنک کننده بوده و می تواند گرمی و التهاب این غذاها را خنثی کند و در ضمن مقوی معده، ضد نفخ، صفرابر و اشتها آور خوبی است ، همچنين، ضدعفوني ‌‌كننده، مقوي معده، ضد نفخ، موثر براي رفع عوارض كمبود ويتامين C، مسكن سردرد، التيام‌ دهنده سرفه و سرماخوردگي است.خوردن دم ‌كرده ي آن اغلب با چاي و گل گاوزبان در كاهش فشار خون موثر است. براي افراد با فشار خون طبيعي نيز مصرف دم‌ كرده ي آن با عسل يا نبات پيشنهاد ميشود.
اين چاشني به دليل مواد آنتي‌ اكسيداني، ضدسرطان شناخته شده و در دفع مواد صفراوي موثر است.ليمو ترش كاهنده فشار و چربي خون مي باشد.
ليموترش آرامش دهنده روح و سرشار از انرژي ليمو ترش به علت داشتن خواص اسيدي ضد عفوني كننده اي قوي است ،آب ليمو ترش و اسانس آن براي بدن، ذهن و روح بسيار مفيد استآب ليمو ترش و اسانس آن براي بدن، ذهن و روح بسيار مفيد
است. اسانس ليمو به واسطه انرژي زا بودن آن مشهور است. در كشور ژاپن به واسطه اثرات شاداب كننده و فرح بخش اين اسانس، آن را به هنگام كاركردن كارمندان در فضا منتشر مي كنند. همچنين مي توان از چند قطره از اسانس ليمو به عنوان بخور استفاده كرد، يا مقداري ازآن را در وان حمام ريخت. اين كار باعث سرحال شدن كليه اعضا بدن مي شود. البته نبايد هرگز اسانس ليمو را بدونرقيق كردن برروي پوست بكار برد زيرا باعث بروز مشكلات پوستي مي شود.
تسكين دهنده گلودرد :
ليموداراي اثرات ضد عفوني كننده و قابض است و بدين جهت ميتوان از آن براي درمان گلودرد استفاده نمود. با توجه به مقدار بسيار زياد ويتامين "ث" موجوددر ليمو، مصرف آن باعث افزايش مقاومت سيستم ايمني بدن مي شود. براي فرد مبتلا به آنفلونزا و سرماخوردگي مصرف مخلوطي از آب ليمو تازه با عسل در يك ليوان آب گرم بسيار مفيد مي باشد.
نيرو بخش و تب بر :
مصرف آب ليمو باعث كاهش تب در افراد بيمار ميشود. به عنوان مثال اگر چند قطره از اسانس ليمو يا مقداري آب ليمورا به آب سرد اضافه كنيد، سپس با استفاده از يك دستمال آن را روي پيشاني تب دار قرار دهيد، اين كار باعث كاهش تب وتقويت نيروي بدن خواهد شد. ذكر اين نكته ضروري است كه قبل از قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب بايد از قرار دادن اسانس ليمو به صورت مستقيم برروي پوست خودداري شودزيرا ممكن است باعث بروز حساسيتهاي پوستي گردد.
تسكين دهنده سر درد :
ليموباعث تسكين سردردهاي معمولي و سردردهاي ميگرني مي شود. براي اين منظور ميتوان 5 قطره اسانس ليمو را در25 ميلي ليتر از يك روغن حامل مناسب (مانند روغن بادام) مخلوط كرد و آنرا با استفاده از يك دستمال كتاني برروي ناحيه مبتلا به درد ماساژ داد.
تقويت كننده حافظه :
ليموتقويت كننده حافظه است. چند قطره از اسانس ليمو را روي يك دستمال ريخته و از طريق بيني استنشاق كنيد. همچنين ميتوان اين كار را در مواقعي انجام داد كه ميخواهيد چيزي رابه ياد بياوريد. مغز شما با استنشاق اسانس ليمو نيروي تازه اي بدست خواهد آورد.
آرامش دهنده روح :
ليموهمواره به عنوان يك ماده تسكين دهنده روح مطرح بوده است. استشمام رايحه معطر ليمو در طي تمرينات تمركز و تعمق روح (مديتيشن) بسيار مفيد است. براي انجام اين كار كافي است كه سه قطره از اسانس ليمو را به يك كاسه حاوي آب گرم افزود و آنرا در هواي اتاق قرار دهيد. به اين ترتيب در طول استشمام رايحه معطر ليمو به يك آرامش مطلوب فكري و روحي دست خواهيد يافت.
درخشان كننده چشمها :
سعي كنيد در نوشيدني هايتان از آب ليمو استفاده كنيد. فرضا" هر روز صبح يك عددليمو را با مقداري آب گرم ميل كنيد. نوشيدن اين مايع به جاي نوشيدن چاي باعث مي شود شما بدن سالمتري داشته باشيد. همچنين بر اثر نوشيدن مايعات حاوي آب ليمو، چشمهاي شما درخشانترمي شود و پوستي سرحال تر از قبل خواهيد داشت. در صورت تمايل براي بهتر كردن طعم آن مي توانيد از شكر يا عسل استفاده كنيد.
پاك كننده پوست :
اگرپوست شما چرب است مي توانيد آنرا با ليمو كه يك ماده قابض است تميز كنيد. به اين ترتيب كه يك قاشق چاي خوري آب ليمو را در دو فنجان آب مقطر بريزيد وبا يك پنبه تميز صورت خود را با آن پاك كنيد. اين كار باعث كاهش چربي پوست ميشود و از پديد آمدن جوشهاي صورت جلوگيري ميكند. در صورت استفاده از اين لوسيون براي جلوگيري از رشد باكتريها بهتر است هرروز يك محلول تازه درست
كنيد. مصرف اين محلول باعث خشك شدن پوست ميشود و براي پوستهاي چرب بسيار مفيد است. اما در صورت داشتن پوست خشك از مصرف آن خودداري كنيد.
ضد شوره و بر طرف كننده خارش پوست سر :
آب ليمو براي پوست سر بسيار مفيد است و شوره سر را كاهش ميدهد. عصاره حاصل ازآبگيري يك ليموي تازه را حدود 10 دقيقه برروي پوست سر مالش دهيدو سپس آن را با آب به طور كامل بشوئيد. همچنين آب ليمو ميتواند به عنوان يك تقويت كننده مو وضد خارش، به صورت ماساژ برروي پوست سر استفاده شود.
يك حالت دهنده خوب براي موها :
بعلاوه شستشوي موي چرب با استفاده از آب ليمو باعث كاهش چربي آن ميشود. به اين صورت كه عصاره حاصل از ابگيري دو عددليمو در يك ليتر آب مورد استفاده قرار دهيد و موهايتان را با اين محلول بشوييد. اين روش باعث درخشان و شاداب شدن انواع موها ميشود. همچنين مصرف آن باعث ميشود موهاي طلايي رنگ روشنتر شوند.
نرم كننده مناسب براي پوست آرنج : براي نرم كردن پوست زبر ناحيه آرنج، آرنجتان را حدود 10 دقيقه برروي يك برش ليمو ترش فشار دهيد.
توصيه‌ ها:
 ليموعماني هنگام خشك شدن به دليل عمل تخمير، كمي تلخ شده كه اين تلخي در مزه ي آن نيز احساس مي ‌شود. بنابراين بهتر است براي جلوگيري از تلخ شدن غذا پيش از افزودن، تخم‌ هاي آن را درآوريد.
 ليمو عماني درسته در خورش ‌ها و خوراك‌ ها محل تجمع روغن غذا خواهد بود. بنابراين خوردن آن توصيه نمي‌ شود.
 بهتراست هنگام تهيه ي انواع خورش ‌ها و خوراك ‌ها به مقدار لازم از ليمو عماني استفاده كنيد تا استفاده از نمك در غذا به حداقل برسد.